Život

9. března 2012 v 2:55 | Kafuboss |  Život
Celý náš život je protkán samými povinnostmi. Když jsme malý - musíme do školy. Když vyrosteme tak musíme do práce. Později se k tomu přidává starost o děti, zdraví atd. Mezi jednotlivými povinnostmi se tu ta tom míhají momenty, které nás naplňují radostí, štěstím a láskou. Těchto momentů je si třeba moc vážit.
Obklopujeme se lidmi a věcmi které máme rádi. A kteří mají rádi nás. Vyhledáváme to dobré, co nám činí radost a potěšení. A to je moc dobře, protože kolem nás to nevypadá zrovna nejlépe.

Je neuvěřitelné co člověk dokáže udělat druhému člověku za bolest - ať už vědomě, nebo nevědomě. Můžeme to vidět každý den v médiích. Vidíme tam jen to co ale chceme vidět. Protože pozitivní a dobré zprávy nikoho nezajímají. A v dnešní tržní době, se musí lidem předkládat jen to, po čem lidé nejvíce touží. Proto se na zprávy nedívám. Stále je to totiž dokola. Stejné příběhy, které nás donutí až k pláči, jen herci se mění. Když člověk vidí samé negativní zprávy, tak může podlehnout přesvědčení, že žije ve špatném světě. Že tento svět se žene do záhuby. Ale není tomu tak. Problémy lidstva, problémy jedince... co to je v porovnání s vesmírem. Ten obrázek, který je uložen v galerii pod názvem Hubble je složen z několik set snímků Hubblova teleskopu. Je to pohled do hlubin vesmíru. Když si vezmete do ruky zrnko rýže a natáhnete ruku k obloze, tak přesně takto malinkatá část vesmíru je zachycena na tomto složeném snímku. Když se na ten snímek podíváte pozorně, vidíte mnoho galaxií... to je úžasné.

Věřím, že na tomto světě jsme abychom zde nabrali nějaké zkušenosti. Je to pro nás obrovská lekce. Věřím i v to, že si vybíráme své rodiče, své krize, své trápení, které musíme nějakým způsobem vyřešit. Takže předpokládám, že každá krize a problém má nějaké řešení. Vždy máme na výběr minimálně ze dvou možností. Můžeme si někým nechat poradit. Konečné rozhodnutí ale stejně musíme udělat my. Je jasné, že ve všech zkouškách asi neobstojíme, protože jsme jen lidé - chybující lidé, ale je třeba se z těchto chyb poučit. Myslím si, že pokud se někdo z chyby nepoučí, tak si to bude prožívat pořád dokola.

Jsme zde na světě jen malinkatou chvilinku. S porovnáním jak dlouho je stará Země, Slunce, vesmír... A i během té malinkaté chvilky se zde můžeme mnohé naučit.

Asi nejdůležitějším úkolem je naučit se lásce. Milovat bližního svého, tak jako sebe samotného.

Vím, že mnoho lidí je nevěřících, ale je zajímavé že tito lidé věří horoskopům, numerologii, různým astrálním společnostem,... Pak to jsou také věřící - jen trochu jinak. Někteří lidé věří sami v sebe, ano i to je víra. A dokonce jsou na tom založena i různá náboženství.

A i kdyby všechna, nebo některá náboženství měla pravdu jen z jednoho jediného procenta, tak ty informace o Bohu a o člověku jsou úžasné. Stačí si přečíst Bibli.

Když budu předpokládat, že duše je nesmrtelná a po smrti odejde z tohoto našeho známého světa, jak budeme schopni řešit své problémy tam, když zde jsme to nedokázali vyřešit? Zde problémy řešíme válkami, střílením a zabíjením.... to je typické řešení v dějinách lidstva. Jak chceme zabít duši tam?
Proto si myslím, že je pro nás nesmírně důležitá mise na této planetě. Se vším všudy. Vše pokorně přijímat a vyvarovat se opakovaných chyb. Ty nás v našem postupu brzdí.

Snažit se na věci dívat z různých směrů, hledat dobro i tam kde je zlo. Učit se z chyb ostatních. Být pozitivně naladěn a rozdávat kolem sebe lásku a dobro. To je naše poslání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama