Na rozcestí života

17. dubna 2012 v 2:44 | B.Cibulková |  Modlitby
Na rozcestí života
Cesto k Bohu jediná a svatá, Kriste láskyplný a moudrý nade vše, pohlédni do cesty mého života. Vyhledávám Tvou pomoc, protože život mne přivádí do různých těžkostí i na křižovatky rozhodnutí a já nevím, kudy jít a jak řešit své otázky, odstranit starosti, uklidnit se a se vším se vyrovnat s láskou.
Kriste, můj Učiteli, který mne učíš život poznávat a chápat, Ty znáš mou budoucnost, kterou mi připravuje Bůh a Pán. Já ji však neznám. Nechci učinit nic, co by mne mohlo zavést na místo, kde bych nemohl prospívat tak, jak je žádoucno pro mne a mou duchovní budoucnost.
Proto Tě prosím, abys za mne hleděl do mého života, prohlédl všechny jeho směry, i to, co je potřeba prožívat, čím a proč mám trpět, jakou očistu konat a jak se zdokonalit.
S důvěrou svou ruku Tobě podávám i s vírou a přesvědčením, že povedeš mne tam, kam patřím a kde mohu pracovat na svém zušlechtění, kde je třeba mé služby, pomoci a oběti. Vkládám se do vůle Tvé, aby mne vedla životem, střežila okamžiky významné, rozhodující o mé současnosti i budoucnosti a dala v srdci pokyny k rozhodnutí dobrým a správným.
Kriste láskyplný a moudrý, rozhodni za mne na všech životních křižovatkách, kudy a kam mám spěchat, komu otvírat náruč bratrství, kde hledat moudrost Boží, osudy pokojné ve službách Tobě i člověku. Vlož mi i slovo na jazyk, myšlenkám dej směr a cíle.
Uveď mne v cestu, která Tobě je nejmilejší, na ní mi žehnej, práci mé dej pečeť díla svého, aby nesla požehnání všem.

Amen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama